ZA NAMI

W PRZYGOTOWANIU

TO SĄ WYBRANE PRODUKCJE

Image
ZOBACZ ZWIASTUN

PROBOSZCZ 33

ks. Czesław Grzelak • 2019

Ks. Czesław Grzelak w 2017 r. odszedł z poznańskiej parafii po 33 latch posługiwania. Nie było dnia żeby żałował, że jest kapłanem. Przyjął święcenia kapłańskie z rąk Abpa Antoniego Baraniaka. Zasadniczy wpływ wychowawczy i religijny na Jego powołanie miała matka. Nie miała wielkiego wykształcenia, ale była osobą mądrą. Mądrość czerpała z doświadczeń życiowych, ofiarności, rozmodlenia i realnego patrzenia na życie. Bardzo dużo czytała i doskonale znała Biblię, historięi literaturę.

Image
ZOBACZ ZWIASTUN

W PRZYGOTOWANIU

KPT. JAN KUJAWSKI • 2019

Serial dokumentalny 17 odc. opowiadający niezwykłe życie człowieka, który bardzo chciał latać i spełnił to marzenie. Najpierw jako młody człowiek wraz z bratem dorastali w Aeroklubie Częstochowskim, potem, Aleksander i Jan Kujawscy, wydaleni z Aeroklubu na mocy protokółu weryfikacyjnego, z marca 1951, jako wrogowie PRL gdyż ich ojciec posiadał małą firmę produkującą siatki i zatrudniał 3 pracowników czyli był kapitalistą. Po odwilży wraca i zostaje instruktorem a potem pilotem PLL LOT. Marzec 1968 odmawia jako kpt PLL LOT „pałowania” studentów, rok później ucieka z PRL. Wdrapuje się po szczeblach kariery i zostaje kpt. Szwajcarskich Linii Lotniczych. Powraca do wolnej Polski w 1998. W serialu poznamy m.in: historię przedwojennego „Sokoła” którego doprowadził do świetności (motocykl), tajniki sztuki latania od PO 2 po różne samoloty z Muzeum Lotnictwa i nie tylko, wyjątkowego dziadka - buduje niezwykły świat dla swoich wnuczek, społecznika wspierającego bezdomnych a przede wszystkim człowieka z pasją.

Image
ZOBACZ KRÓTKI FRAGMENT

W PRZYGOTOWANIU

Aniela Goc • 2019

"Pani Kanclerz" - polska mistrz kosmetyki, specjalista kosmetologii, specjalista masażu kosmetycznego. Jedna z pierwszych promotorek edukacji kosmetyczek w Polsce. Prekursorka dwuletniego kształcenia kosmetyczek i wszechstronnego kształcenia kosmetologów w Polsce. Założyciel i Kanclerz (2000) Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Filantrop, społecznik.

Nagrody i odznaczenia: Medal Komisji Edukacji Narodowej (2001), Honorowa Odznaka Zasłużona dla Miasta Poznania, Złoty Medal za Długoletnią Służbę (2008), Tytuł Menedżera Najwyższej Jakości (2008), Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2008)[5], Medal Optime Merito, Archidioecesis Posnaniensis przyznanym przez abp. Stanisława Gądeckiego.

Image
ZOBACZ ZWIASTUN

W PRZYGOTOWANIU

MARINAN KOWALCZYK • 2019

"BYĆ Z KONIEM" - film o śp. Marianie Kowalczyku (1926-2017) wybitnym trenerze oraz nestorze polskiego jeździectwa, który całe życie poświęcił koniom. Pragniemy w ten sposób docenić zaangażowanie bohatera w rozwój polskiego jeździectwa, a także przybliżyć świat tego pięknego sportu. Był synem kawalerzysty. W dwudziestoleciu międzywojennym jego ojciec pracował jako masztalerz w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. W latach 1956–1971 był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. W 1956 roku zdobył na mistrzostwach Polski srebrny medal w skokach przez przeszkody, zaś już w 1957 został mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Był także między innymi pięciokrotnym mistrzem Polski w ujeżdżeniu. Był wieloletnim trenerem polskiej kadry narodowej.

DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU