ZA NAMI

PROJEKTY CD

CZEKA NIEZWYKŁA PRZYGODA

Image
ZOBACZ FILM

LUDZIE HISTORII

28 czerwca 1956 • 2017

Wyjątkowa relacja, która jest próba ukazania i docenienia ludzi tamtych czasów a także czasów obecnych, jakimi są pasjonaci żywej historii. Wykorzystano mało znane materiały archiwalne.

Image
ZOBACZ FRAGMENT

OD TARTAKU DO MUZEUM

Adam Smorawiński • 2012

Samochody i duże pieniądze. Adam Smorawiński (92 l.) - harcerz, rajdowiec, biznesmen, pilot, myśliwy i... jedna i ta sama żona, dzieci po ślubie.

Image
ZOBACZ CO POWIEDZIAŁ PO FILMIE

MÓJ DZIADEK 1939

Zygmunt Rypiński • 2017

Bohaterem tego filmu jest jeden z najstarszych ministrantów w Polsce z którym odwiedziliśmy miejsca gdzie po raz ost. spotkał swojego dziadka. Ostatnie min. filmu robią wyjątkowe wrażenie, zobacz koniecznie.

ZOBACZ FILM

Image
ZOBACZ FILM

NAZNACZONA PRZEZ BOGA

Myrna Nassur • 2016

Spotkanie w Gostyniu z kobietą, która widziała NMP. Na to wydarzenie przybili ludzi z nadzieją na uzdrowienie siebie lub najbliższych.

Image
ZOBACZ FILM

Pożegnanie "DOKTY"

Wanda Błeńska • 2014

Dr Wanda Błeńskia zm. 27.11.2014 (103 l.) - misjonarka świeckia pracująca w Ugandzie z trędowatymi, przez ponad 40 lat ofiarnie oddająca się w służbie chorym. Po II wojnie światowej, w której uczestniczyła jako żołnierz Armii Krajowej, uzyskała dyplom Instytutu Medycyny Tropikalnej i Higieny na Uniwersytecie w Liverpoolu. Ciepłe wypowiedzi osób, które ją znały.

Image
ZOBACZ FILM

Dominik SOVA Gudowski

Dominik Gudowski • 2018

SOVA – twórca muzyki patriotycznej, związany z szeroko pojętym rapem/hip-hop'em. W swoich tekstach nawiązuje do wiary katolickiej. Śpiewa o Żołnierzach Wyklętych, chcę przekazywać wartości, chcę propagować dobro, chcę pokazywać jakieś wzorce, inicjatywy, cele. Jest za obroną życia, pomaga zrozumieć naszą historię.

ZAREKOMENDUJ KOGOŚ Z TWOJEGO ŚRODOWISKA