FILMOWE ŻYCIORYSY PL

LINK DO AKTUALNOŚCI

"ABP LEFEBVRE-dlaczego?"

To niewątpliwie wejście w centrum najgorętszych sporów Kościoła ale też szansa na ich lepsze zrozumienie

Kim jest ten

Arcybiskup?

Przez jednych uważany za świętego (za życia) a przez innych za zbuntowanego fundamentalistę. Ostatni obrońca prawdziwego Kościoła, jednak "wyklęty" przez Kościół do roli schizmatyka.

Nikt nie widział ich nigdy w cywilnym ubraniu. Tym, co zawsze uderza w sposobie wypowiadania się księży bractwa, jest bez wątpienia ton swobodnej pewności. A nawet kategoryczności stwierdzeń.

Dziś coraz lepiej widać, że historia posoborowych zmian w Kościele przyznaje abp. Lefebvre’owi rację. Ważne jest świadomie występowanie w obronie wiary i powracania do starych katechizmów, do tradycyjnej mszy św. bo zasady utrwalone od setek lat, muszą pozostać zasadami, a jednoznaczność, wyrazistość jest cechą katolickiej prawdy.

Nasze cele

Odp. na ważne pytania, dlaczego?

FILM TO KOSZTY

WSPIERAJ NASZE DZIEŁO O ILE UWAŻASZ JE ZA WAŻNE

Film będzie dociekliwy, nie tani, zatem każdy kto dołoży znacząca kwotę zostanie zaproszony na premierę i może zmienić bieg historii Kościoła. BIEŻĄCE NASZE POCZYNANIA W PROD. MOŻNA ŚLEDZIĆ NA PROFILU FACEBOOK (z prawej strony klawisz dostepu)
ZDJĘCIA
1
TRANSPORT
2
POSTPRODUKCJA
3
PREMIERA
4
Marcel François Lefebvre

1905-1991

POWIEDZIELI NAM

WAŻNE SŁOWA

profile 1

POPIERAM FILM

LAUDETUR IESUS CHRISTUS. Dziękuję serdecznie za wiadomość. Ks. Dawid wspomniał o takiej inicjatywie. Chętnie się zgadzam. Proponuję, abyście byli w stałym kontakcie z Księdzem Dawidem, któremu możecie przedstawić Wasze życzenia, co do pomocy merytorycznej z naszej strony. Serdecznie pozdrawiam i polecam sprawę tę opiece Niepokalanej."

- KS. KAROL STEHLIN FSSPX

profile 1

WSPÓŁPRACA

"Po zapoznaniu się z pomysłem powstania polskiego filmu o naszej działalności oraz idei Filmowych Życiorysów PL, uważamy tą inicjatywę za ważną. Widząc Wasz ogromny dorobek filmowy i niezwykłą misję szerzenia dobrych postaw w mediach, żywimy nadzieję, że ten film przyczyni się do pokazania właściwego obrazu Bractwa św. Piusa X. Każdemu do kogo zwrócą się twórcy filmu, błogosławimy i prosimy w miarę możliwości o wparcie tego ważnego dzieła."

- KS. DAWID WIERZYCKI FSSPX

Kontakt dla wspierających

(wpłacajacych na film)

***

Podamy w odpowiedzi mailowej

Fundacja... z dopiskiem "LEFEBVRE-FILM"

***
kontakt@filmowezyciorysy.pl

Nasza polityka roztropności często przynosi dobre efekty

Prosimy chwilowo nie korzystać z formularza, a z klasycznego maila lub sms-a. :-)

Wyk. projektu Zespół Filmowe Życiorysy PL, Poznań
+48 505 80 13 83
kontakt@filmowezyciorysy.pl